Rychlebské stezky 29.5.2010

Florbalový turnaj v Bystřici n. P. 24.4.2010

Karneval na lyžích 2010

Plesová sezona 2010

Motoskijoring 2010

Párkové závody Dalečín 2010

Hokejové utkání hvězd Račana vs. Srdíčko 2010

Václavák 2009

___________________________________________________________________________________

Rychlebské stezky 29.5.2010

V sobotu 29.5.2010 jsme vyrazili na kola na Rychlebské stezky. Jelikož nikdo neměl zájem, vyrazili jsme jen já a Jirka. Při odjezdu počasí vůbec nepřálo. Vypadalo, že každou chvíli začne pršet a bude po všem. Po příjezdu do Černé vody, kde stezky začínají i končí se počasí umoudřilo a dokonce i svítilo sluníčko. Takže převlíct, vzít potřebný věci sebou (hlavne jídlo, pití, cigarety:D )a už jsme jeli. Hned na uvítání jsme si dali přejezd dvou potoků, a hned byl problem. Malem koupel, Jirka zaboril kolo po vidlicu. Tomu se říká přivítání:D Ale vůbec nás to neodradilo, spíš naopak. Za chvílu následoval další potok, kterej byl už trochu hlubší, takže botky plný vody:) K naší nevíře cesta stále stoupala a terén byl čím dál horší. Úzký pěšinky, který tvořil celou dobu šterk, veký balvany,sem tam nějaká ta dřevěná lávka a nebo naše oblíbený bahno, který bylo fakt uplně všude. Po 8km neustálého stoupání přišla sladká odměna ve formě 9km sjezdu, kterej neměl opravdu chybu. Kdo si myslí, že jsme to prášili dolů o 110 tak se plete. Stačilo malý zaváhání a už člověk málem ležel nebo se kutálel ze srázu dolů. I my měli párkrát hodně velký problémy a kolikrát seděli už na řidítkách, ale naštěstí to nakonec všechno ustáli. I Jirka jeho závěrečnej skok, kdy si nakonec rozmyslel, že je to moc velký a začal brzdit. Jenže to už bylo pozdě a jeho dopad na přední kolo nevypadal moc dobře, ale zázračným způsobem to ustál. No prostě to byl mazec. Do cíle jsme dorazili po dvou hodinách, celkem unavený a celý od blata. Srandu ze mě museli mít místní, když jsem umejval sebe i kola košťátkem v potoce:) Myslím, že to za to stálo a doufám, že až pojedem příště, tak ve větším počtu.

-> Nahoru

Florbalový turnaj v Bystřici n. P. 24.4.2010

Dne 24.dubna 2010 se v Bystřici n. P. konal florbalový turnaj. O tom, že se něco takového děje jsme se dozvěděli úplně náhodou, ale rozhodli jsme se zúčastnit. V silné sestavě jsme nastoupili na první zápas proti teamu Wera 2. Zápas se vyvíjel výborně během první minuty jsme dali první gól. Zápas jsme celou dobu kontrolovali a zvítězili 4:1. Na začátek dobrý:) Další zápas jsme hráli proti Domanínu. Hrálo se celkem tvrdě ale vyrovnaně. Hlavně jsme měli problém dát branku. Nakonec jsme uhráli remízu 2:2 a tím získali další bodík. Do třetího zápasu jsme nastupovali s myšlenkou zvítězit ať se děje co se děje. Zápas se nevyvíjel moc dobře. Sice jsme vedli 2:1 ale času na vyrovnání měl soupeř ještě dost. Až těsně před koncem se nám podařilo překonat brankáře a tak výhru pojistit, výsledek 3:1. Po tomhle zápase ale musel odejít Luba, což byla škoda. Předposlední zápas proti policajtům byl už těžsí. Výborně zachytal Honza, díky kterému jsme prohráli jen 0:2. Poslední zápas byl proti favoritovi turnaje Wera 1. Abychom skončili na 3.místě, museli jsme uhrát alespoň remízu. Zápas to byl napjatý, to 3.místo chtěl snad každý. Nakonec se podařilo vyrovnat na 2:2 a zápas takhle i skončil. Tím jsme obsadili pro nás výborné 3.místo. Všichni hráli ze všech sil. Výborně zachytal Honza, který nás podržel v mnoha gólových situacích. Sřelci měli smůlu ale i tak podali super výkon. No a co dál? Pohár je vystavenej v hospodě a dárkovej balík jsme snědli:D Toť vše a snad zase za rok. To už určitě vyhrajem:)

-> Nahoru

Karneval na lyžích

Cestou na Dalečínský ples jsme se dozvěděli, že druhý den se koná karneval na lyžích na našem vleku. Lákavá příležitost, zas něco provést:)Ovšem řadě z nás v hlavě vrtalo, kdo ví jak mě zejtra bude po plese a hlavně kde tak narychlo splašit nějakou tu masku. Ovšem pár lidí si věřilo, že to dokáže, no a nakonec vytrvali pouze dva, Vantrus a Bajík. Přesto to stálo za to a Bajík si stoupnul na stupně vítězů v masce rybář, takže gratulujem a věříme, že příští rok se nás tam sejde víc a bude větší sanda.

-> Nahoru

Plesová sezona 2010

Plesovou sezonu jsme odstartovali 30.1. v Sulkovci, kde bylo naším hlavním cílem bylo získat čuníka. Ne že bysme jezdili na ples jen kvůli tomu, ale byla by to výhra, z které by měli užitek všichni, protože by samozřejmě byla hned akce. To se nám ovšem nepovedlo, ale nevadííííí i tak sme si ples náramně užili, popili, zapařili. No prostě jsme si udělali další hezkej večer, a dokonce i bez větší ostudy. Pak následoval ples v Ubušínku, kde jsme vše vzali pevně do svých rukou a do dvou hodin byli řádně pod vlivem:-) O to víc jsme si to užívali, pařili jak divý atd. No pár lidí má menší výkladní skříně ale tak nevadííííí, krásná akce!!! Vyhráli jsme zajímavé ceny například fíkovici, tykvový olej, nepromokavý plášť ale jízda na koni letos nebyla. Ale i tak úspěch tak honem to jít zapít do "hangáru". Další ples byl v Nedvězím. Tam ovšem jelo jen to nejsilněší jádro, které mělo výdrž a trpělivost. Přesto se tam objevil i zbytek výpravy, takže na parketě to bylo hned znát. Plesovou sezonu jsme zakončili plesem v Dalečíně, kde to taky stálo za to:-) Hlavní ale je, že to všichni přežili ve zdraví, bez větších úrazů. A to že někoho druhej den bolela hlava nebo marně tápal v paměti kdeže to vůbec byl a co tam dělal je vedlejší, bez toho by žádná akce nebyla tou správnou akcííí. Tak doufejme, že příští rok se nám bude dařit stejně a to by bylo a by to nebylo a ten čuník nám jednou nepadnul do klína:-))))) Plesu ZDAR.

-> Nahoru

Motoskijoring

Letošní zima nám nadělila spoustu sněhu a tak se mohli pořádat atraktivní závody v motoskijoringu. Letošní sezonu v boji o co nelepší umístění v motorkijoringu zahájil i Hanych team. Svoji premiérovou jízdu předvedli 16.1. 2010 v Dalečíně. Zařazeni byli do kategorie Veterán, kde je nemalá konkurence. Přesto s hrstkou jejich zkušeností v tomto závodě se umístili na 3.místě a radost byla veliká. Po té následoval závod v Bohuňově. Myslím, že závodníci i diváci očekávali delší a zajímavější trať,ale i přesto to byla hezká podívaná, kde se bojovalo do poslední chvíle. Tentokrát to však nestačilo a Hanych team skončil na 4.místě. 13.2. jsme se vydali podpořit Hanychy do Sedlišť. Oproti Bohuňovu zde byla trať dobrá, dalo se předjíždět. Jezdců bylo víc a soupeřili s jejich hlavním rivalem z Dalečína, podařilo se jim ho překonat a opět jeli dom s věncem na krku, za 3.místo....Sezonu Hanych team zakončil v Ubušínku, kde se to spíš podobalo bahenním závodům. O to to bylo zajímavější, ikdyž chvílemi byl problém rozeznat jezdce i lyžaře. Zde to měli parádně rozjeté, dalo se pomýšlet i na druhé místo, ale poslední rozjídka zamotala pořádím. Proběhlo mnoho pádů a nakonec skončili na nelichotivém 4.místě:-( Nutno podotknout, že před i během závodu nesměl chybět "povolený"doping:-D v podobě rumu. Gratulujeme k úspěchům a doufáme, že příští sezona bude ještě úspěšnější než ta letošní!!!!

-> Nahoru

Párkové závody Dalečín 2010

V sobotu 6. února 2010 se v obci konaly Párkové závody. Každý, kdo chtěl, mohl na běžkách poměřit svoje síly a umění. Závodníky čekalo 5 kol ( ~5km) na louce u čističky. Po ránu to zde vypadalo docela zajímavě. Někteří se rozcvičovali už dlouho dopředu a přemýšleli, jak správně namazat. Jiní naopak doplňovali v přiměřené míře tekutiny a někteří teprve vstávali:-). Mimo místní borce si přijeli poměřit síly i další závodníci a bylo vidět, že se tomuto sportu opravdu věnují. Z místních se v kategorii do 40 let umístil na 3.místě Petr Vondra (Vantrus), na 5.místě Jarda Hanych (Golcek) a na 6.místě Tomáš Kadlec. V kategorii nad 40.let nastoupilo už víc místních borců, ale na první místo opět nikdo z nich nedosáhl. Z místních se zde nejlépe umístil Miloš Kotouček st. a to na 3.místě. Asi se špatně domluvili, jak zlikvidovat konkurenci. V celém startovním poli obou kategorií nastoupila jen jedna žena a v kategorii do 40.let obsadila 4.místo. Do závodu nastoupily i děti. Myslím, že závody se povedly a příští rok místní natrénují ještě víc a obsadí první místa.

-> Nahoru

Hokejové utkání hvězd Račana vs. Srdíčko 2010

V neděli 31.1.2010 jsme se opět domluvili a udělali hokejový zápas Račana vs. Srdíčko. V listopadu jsme se utkali ve fotbale, kde vyhrálo družstvo Račana. Tenhle zápas byl tedy další v pořadí. Soudek piva jsme vyměnili za svařáček a nejakej ten rumík a vyrazili jsme na „stadion“ u školy. Utkání bylo po celou dobu velice vyrovnané. Do poslední třetiny nastupovali hráči za vyrovnaného stavu 6:6. Schylovalo se tedy k velké bitvě o vítězství. Obě mužstva se snažila ze všech sil, ale družstvo Srdíčko nenechalo nic náhodě a „suveréně“ zvítězilo. Tím oplatilo Račanům porážku z fotbalového utkání. Hráči se celou dobu zahřívali svařáčkem a to jak o přestávkách, tak i během střídání. Se zápasem byli všichni spokojeni, protože přeci jen je to pro zábavu a tak jsme předběžně naplánovali odvetu. Jen škoda, že z utkání nejsou fotky ale to se příště snad napraví.

-> Nahoru

Václavák 2009

Dne 27. září 2009 se konal dlouho očekávaný Václavský turnaj v Písečném. Družstvo Dalečína vypjatě očekávalo, jak vše letos dopadne. Každopádně tam všichni jeli s jediným cílem a to v letošním ročníku obsadit první místo. Přípravy nenechali náhodě, nejprve zajeli v pátek nabrat síly na tradiční Václavskou zábavu do Písečného. Některým to však nestačilo a druhý den zavítali do Jimramova, kde rozhejbali kostru a prolili těla zlatavým mokem (a nejen tím). Takže v neděli ráno byli všichni na 100% v plné kondici připraveni hrát a hlavně vyhrát. Letos nechyběl ani velký fanklub, který se též řádně připravoval, takže nechyběli vlajky, trumpetky, potlesk, pískot, jekot atd….Velkou motivací pro hráče byl taky soudek dobrého piva, který na ně čekal za lajnou hřiště. Tekutiny se museli pravidelně doplňovat, což hráči s velkou oblibou plnily. Na hřišti to však nebylo znát, spíš naopak. Ze skupiny postoupili a už bylo všem dopředu jasné, že o finále si zahrajou s obávaným týmem Písečné. Nervozita hrála velkou roli jak na hřišti tak i mimo něj. Každý chtěl vyhrát. Během základní hrací doby ani na jedné straně nepadnul gól. Nějaká ta šance se objevila, ale nestačilo to. Padalo hodně autů a rohů. O to větší to byl nervák. Po skončení obou poločasů se domluvili, že o vítězství rozhodnou pokutové kopy. Fanoušci řvaly, pískali, dupali. Bylo to velké napětí. Penalty kopali i hráči, kteří měli v tomto ohledu premiéru, ovšem nezklamali a s přehledem překonali brankáře soupeře. Velkým překvapením byl Luboš Zbytovský ml., který jako jediný penaltu poprvé na turnaji neproměnil. Na výsledku to však nic neměnilo, družstvo Dalečína zvítězilo a odvezlo si domů vytoužený putovní pohár. Oslavy pokračovaly na bahnech, kde samozřejmě nechybělo pivo, jídlo a dobrá nálada. Všichni měli velkou radost, že se konečně po letech podařilo vyhrát Václavák. Věříme, že příští rok se bude družstvu Dalečína opět dařit, a vítězství obhájí.

-> Nahoru

Poslední fotogalerie
Pitztal - Gletscher & Rifflsee
4.-9.2.2011
Online
žádné online vysílaní

PageRank ukazatel